Seminars & Conferences

 

eSenCje to grupa ludzi kreatywnych, otwartych na nowe pomysły, znakomicie czujących się w grupie, a co najważniejsze lubiących dobrą zabawę!  🙂

Wszystkie projekty robimy dla siebie, poruszamy tematy, które nas interesują i są dla nas ważne.
Każdy członek działki w porozumieniu z Viceprezesem ma możliwość zorganizowania własnego projektu poruszającego temat dla niego ciekawy. A dzięki zaangażowaniu w projekt ma niepowtarzalną okazję poznania wielu ciekawych ludzi: profesorów, prawników praktyków; zdobycia nieocenionych umiejętności, jakimi są : praca w zespole, sprawna organizacja, zdolności nawiązywania kontaktów czy też radzenie sobie w każdej sytuacji, nawet w tej najmniej oczekiwanej.

Nasza działalność jest ukierunkowana nie tylko na organizację udanych projektów, ale także na integrację i wspaniałą zabawę. Realizując ten cel eSenCje biorą udział we wspólnych wyjazdach integracyjnych, szkoleniach ogólnopolskich czy naszych lubelskich eventach. Najważniejsze dla nas to dobrze czuć się w swoim towarzystwie, bo tylko dzięki temu jesteśmy w stanie wspólnie działać.

CZYM ZAJMUJĄ SIĘ eSenCje? To nie tylko seminaria i konferencje jak myląco mogłaby wskazywać nazwa działki.
Oto nasze projekty:
S&C
Seminaria
Konfernecje
Panele dyskusyjne
Debaty oksfordzkie
ELSA Day
Klasa Patronacka
Study Visit
Institutional Visit
Szkolenia

Seminaria i Konferencje
Spotkanie grupy ludzi, zazwyczaj fachowców w danej tematyce w celu omówienia konkretnego zagadnienia i przybliżenia go laikom. Aby nie było nudno i monotonnie nasze wydarzenia posiadają dużo mniej sformalizowaną strukturę, po to aby móc jak najwięcej czasu poświęcić na panele dyskusyjne, warsztaty, szkolenia i nieformalne dyskusje, kosztem czasu na sformalizowane sesje wykładowe.

Panele dyskusyjne
Kilka wystąpień o podobnej tematyce, po których odbywa się dyskusja między prelegentami i uczestnikami. Konferencje zazwyczaj dzieli się na panele.

Debaty oksfordzkie
Zadaniem debaty jest dyskusja fachowców (i nie tylko)nad tezą. Debatują przeciwnicy tezy, oraz jej obrońcy. Zdecydowanie zabronione jest obrażanie bądź wyśmiewanie mówców strony przeciwnej.

Klasa Patronacka
Projekt skierowany do licealistów, głównie klas humanistycznych i prawniczych, który ma na celu przybliżenie konkretnej dziedziny prawa uczniom (np. prawo pracy, prawa konsumentów, prawo karne, prawa człowieka). Dajemy szansę młodym ludziom przekonania się co ich czeka po liceum jeśli wybierają się na studia prawnicze, poszerzenia swojej wiedzy na temat prawa. Po prelekcjach uczestnicy wypełniają krótki test sprawdzający i podsumowujący to czego się dowiedzieli, a najlepsze prace zostają nagrodzone. Klasa Patronacka jest stałym, corocznym projektem lubelskich eSenCji.

Study Visit
Czyli studencka wymiana międzynarodowa. Mogą brać w niej udział TYLKO ELSowicze. SV są zupełnie czymś innym od powszechnie znanych wymian np. ERASMUS. Najczęściej są to wyjazdy tygodniowe. Umawiamy się z Grupą Lokalną z innego państwa, jedziemy do nich i oni przyjeżdżają do nas. Możliwe są też wymiany jednostronne- czyli tylko jedna strona wyjeżdża. Wyjazd ma głównie na celu integracje dwóch grup, poznanie się nawzajem, poznanie miasta, ale też jest obowiązkowy program akademicki w ilości min. 3 godzin wykładu.

Institutional Visit
IV ma na na celu wizytę w instytucjach publicznych oraz organizacjach pozarządowych. Przy współpracy z Europosłem/Europosłanką organizujemy wyjazdu np. do Brukseli, Luksemburgu, Hagi.

Elsa Day
Projekt organizowany co roku w każdej Grupie Lokalnej, w każdym państwie 26 listopada. ED skupia się na szeroko rozumianych prawach człowieka. Celem jest przybliżenie studentom (i nie tylko) społecznych problemów na świecie, przekazanie nowych informacji z dziedziny praw człowieka, omówienie kontrowersyjnej tematyki, zaciekawienie aspektem praw człowieka. hasło przewodnie : all different all together.

 

To tylko zarys wszystkich projektów, jeżeli jesteś ciekawy, zapraszamy! 🙂